OKUL SPORLARINDA YENİ DÖNEM

13.11.2019
Gençlik ve Spor Bakanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan “Spor Bilgi Sistemi Okul Sporları Modülü” kullanım kılavuzu yayınlandı.

Okul Sporları 2019-2020 sezonunda Spor Bilgi Sistemine eklenen Okul Sporları Modülü ile işlemler yapılacaktır. Okul Sporları Modülü ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenimine devam eden öğrencilerin öğrenci sporcu lisanslarının çıkartılması, okul yönetici bilgilerinin e-devlet üzerinden giriş yapması ve bu işleme müteakip yetkilendirilmesi, yarışma tanımlanması, yarışma esame listeleri alınması ve sonuçlarının girilmesi süreçleri yürütülecektir.

Aşağıdaki linklerden ve Web sayfamızın Okul Sporları / Gerekli Belgeler kısmına girerek Okul Sporları Modülü Klavuzunu ve Yönetmeliğini inceleyebilirsiniz. 

2019-2020 sezonu Okul Spor Faaliyetlerinde ilk düdük Aralık ayanın ilk haftasında çalacak. Okulların 16 Kasım 2019 tarihine kadar spor bilgi sistemi üzerinden ilgili branş taahhüdünde bulunmaları gerekiyor. Başvurular sonrasında 22 Kasım 2019 Cuma günü saat 10.00'da Kocatepe Spor Kompleksi B Blok toplantı salonunda fikstür çekimi yapılacaktır. 
Okul Sporları Modülü kullanım kılavuzunu indirmek için tıklayınız.