AFYONKARAHİSAR 57. ALAYA VEFA İÇİN YÜRÜDÜ

Afyonkarahisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı Gençlik Merkezlerimizin koordinasyonunda 25 Nisan 2018 Çarşamba günü 81 İlde gerçekleştirilen "57. Alay Vefa Yürüyüşü" ilimizde de yapıldı.

25 NİSAN 2018 / Ömer Şenay
HABERİNFOTOĞRAFLARI
Afyonkarahisar  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze bağlı Gençlik Merkezlerimizin koordinasyonunda  25 Nisan 2018 Çarşamba günü 81 İlde gerçekleştirilen   "57. Alay Vefa Yürüyüşü" ilimizde de yapıldı.   Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Çanakkale Savaşlarında kahramanlıklarıyla destanlaşan 57. Alay Piyade Alay'ı  Şehitleri başta olmak üzere Çanakkale Şehitlerini anmak, onları yâd etmek için her yıl düzenlenen "57. Alay Vefa Yürüyüşü" bu sene tüm Türkiye'de olduğu gibi İlimizde de Çanakkale ile birlikte aynı gün ve saatte halkımızın yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. Yapılan programa Vali Yardımcımız  Sayın  Cafer SARILI, Belediye Başkanımız Sayın Burhanettin ÇOBAN, İl Genel Meclisi Başkanımız Sayın Salih SEL, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz  Sayın. Dr. Yunus TORTOP, Askeri, Adli ve İdari Kurum Temsilcileri ve Müdürleri, Basın temsilcileri, gençler ve halkımız yoğun bir katılım gösterdi. 
 

Yapılan program kapsamında  İmaret Camiinde Sabah Namazı öncesi Çanakkale ve Şehadet Konulu Vaaz  verilip sonrasında  Sabah Namazı kılındı. Namazdan sonra Katılımcılara Yarma Çorbası İkram edildi. Akabinde Cami Çıkışı Anıt Parka Kortej Halinde Türk Bayraklarıyla Vefa Yürüyüşü gerçekleştirildi. 

Anıtpark’ta  Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı okunmasının ardından günün anlam ve önemi ile ilgili Afyon Kocatepe Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ahmet YARAMIŞ tarafından sunum gerçekleştirildi. Akabinde  Hafız Kayyım Şaban ÖZÇELİK tarafından  Kur’an-ı Kerim tilaveti ve  İl Müftü Yardımcısı Muhammet Ali ÖZER tarafından dua yapılarak program sona erdi. 

Desteklerinden dolayı ilimiz  protokolüne, İl Müftülüğüne, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Kurum Temsilcilerine, Okul Müdürlerine, Basın Temsilcilerine, gönüllü gençlere ve tüm katılımcılara teşekkür ederiz.