Kumaların Sultanları Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek

  Afyonkarahisar Taşoluk Belediye Spor Kulübü sporcuları Fatma Yılmaz, Emine Beyza Barışkan ve Yağmur Karabacak, 26-29 Haziran 2024 tarihlerinde Sırbistan’ın Novi Sad kentinde düzenlenecek olan Avrupa Şampiyonası’nda Türkiye’yi U17 Kadın Milli Takımı’nda temsil edecek. Bu önemli turnuva için hazırlıklarını tamamlayan sporcular, büyük bir motivasyon ve azimle Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmeyi hedefliyor.

  Haberi Oku

  Afyonkarahisar Tohm Sporcuları U-20 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek

  AfyonkarahisarTohm sporcuları Melik Gümüş (57 kg) ve Abdullah Toprak (65kg) , Sırbistan'da 6-9 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan U-20 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türkiye'yi temsil edecek. 57 kg kategorisinde Melik Gümüş ve 65 kg kategorisinde Abdullah Toprak, şampiyonluk için mindere çıkacak. Bu iki genç sporcu, uzun süredir önemli turnuvaya hazırlıklarını sürdürüyor ve antrenörlerinin gözetiminde yoğun bir antrenman programı ile çalışmalarına devam ediyor.

  Haberi Oku

  Afyonkarahisar TOHM Sporcuları U-17 Avrupa Güreş Şampiyonasında Türkiye’yi Temsil Edecek

  Sırbistan’ın Novi Sad kentinde 27-30 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan U-17 Avrupa Güreş Şampiyonası'nda Türkiye’yi gururlandıracak sporcular belli oldu. Afyonkarahisar TOHM (Türkiye Olimpiyat Hazırlık Merkezi) sporcularından Buğra Kavak, Yakup Çöl ve Fatih Aydın, mindere çıkarak Türkiye’yi ve Afyonkarahisar’ı temsil edecek.

  Haberi Oku

  Afyonkarahisar'da 12 Yaş Yaz Kupası Tenis Turnuvası Başladı

  Türkiye Tenis Federasyonu tarafından organize edilen 12 Yaş Yaz Kupası Tenis Turnuvası, Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ev sahipliğinde başladı. 22-28 Haziran tarihleri arasında düzenlenen turnuvada, 10, 11 ve 12 yaş kategorilerinde toplam 104 sporcu mücadele edecek.

  Haberi Oku

  Mini Kızlar Voleybol Kulüp Müsabakaları Tamamlandı

  Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu'nda düzenlenen Mini Kızlar Voleybol Kulüp Müsabakaları tamamlandı. Turnuva, genç sporcuların yeteneklerini sergilemeleri ve takım ruhunu pekiştirmeleri açısından önemli bir müsabaka olarak öne çıktı.

  Haberi Oku

  Hareketlilik Yılı Spor Şenliği Kocatepe Spor Kompleksi'nde coşkuyla kutlandı

  Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu’nun faaliyet programında yer alan Hareketlilik Yılı Spor Şenliği, Kocatepe Spor Kompleksi’nde büyük bir coşkuyla kutlandı. Etkinliğe; Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Ahmet Ertürk, Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen, Yurt Hizmetleri Müdürü Mustafa Asan, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü personelleri, antrenörleri ve çok sayıda sporcu katıldı.

  Haberi Oku

  Gençlik Kampları Ulusal Kamp Dönemi başvuru tarihi uzatıldı!

  Bu yaz, gençlerin unutulmaz deneyimler yaşayacağı Gençlik Kampları için başvuru tarihi 7 Temmuz'a kadar uzatıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından organize edilen bu kamplar, 12-15 yaş arası çocuklar ve 16-25 yaş arası gençler için iki farklı tema altında gerçekleştirilecek. Deniz Kampları ve Doğa Kampları, katılımcılara eşsiz bir yaz tatili sunmayı hedefliyor.

  Haberi Oku

  Afyonkarahisar'da U-11 ve U-13 erkekler ve kızlar güreş İl Birinciliği müsabakaları tamamlandı

  Afyonkarahisar’da düzenlenen U-11 ve U-13 erkekler serbest ve grekoromen il birinciliği güreş müsabakaları ve kızlar serbest güreş il birinciliği müsabakaları büyük bir coşkuyla tamamlandı. Çekişmeli geçen müsabakalar sonucunda toplam 30 sporcu, Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

  Haberi Oku

  ÇEDES Projesi kapsamında düzenlenen kültür şenliğine katılım yoğun oldu

  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın ortaklaşa yürüttüğü ÇEDES (Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum) projesi, 31 okulun katılımıyla gerçekleşen kültür şenliğiyle büyük ilgi gördü. Şenlik, Afyonkarahisar'daki 7 farklı camide düzenlendi ve yüzlerce öğrencinin katılımıyla coşkulu anlara sahne oldu.

  Haberi Oku

  Afyonkarahisar'da Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Spor Okulları başladı, gençlere 25 farklı branşta spor imkanı

  Afyonkarahisar'da gençlerin spor yapma imkanlarını artırmak ve spor kültürünü yaygınlaştırmak amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) tarafından organize edilen GSB Spor Okulları ve GSB Engelsiz Spor Okulları kayıtları başladı. Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün rehberliğinde gerçekleştirilen bu projede, uzman 120 antrenör, 5-18 yaş aralığındaki gençlere 25 farklı spor branşında eğitim verecek. Üstelik bu eğitimler tamamen ücretsiz olarak sunulacak. Gençler, imkandan yararlanmak için başvurularını e-devlet üzerinden Spor Bilgi Sistemi aracılığıyla gerçekleştirebilecekler.

  Haberi Oku

  Başmakçı'da düzenlenen Kaymakamlık Kupası Voleybol Turnuvası tamamlandı

  Başmakçı Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle düzenlenen Kaymakamlık Kupası Voleybol Turnuvası, Başmakçı Spor Salonu'nda tamamlandı. Turnuvaya kamu kurum ve kuruluşlarının oluşturduğu takımlar katıldı.

  Haberi Oku

  Afyonkarahisar'da Karate Kuşak sınavı tamamlandı, sporcular üst kemere terfi etti

  Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen 2024 yılı ikinci dönem karate kuşak sınavı, Karahisar Gençlik Merkezi Spor Salonu'nda tamamlandı.

  Haberi Oku

  U-12 Basketbol Kulüp Müsabakaları Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu’nda Tamamlandı

  Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu, U-12 basketbol kulüp müsabakalarına ev sahipliği yaptı. Heyecan dolu karşılaşmaların ardından dereceye giren takımlar belli oldu. Büyük bir çekişmeye sahne olan turnuvada Yeni Nesil Spor Kulübü birinci, Bahçeşehir Spor Kulübü ikinci, Gazi Spor Kulübü ise üçüncü oldu.

  Haberi Oku

  ANALİG Seçmesi ve Yaza Merhaba Badminton Turnuvası tamamlandı

  Tınaztepe Spor Salonu, 104 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen ANALİG Seçmesi ve Yaza Merhaba Badminton Turnuvası'na ev sahipliği yaptı. Sporcular, turnuva boyunca sergiledikleri performanslarla izleyenlere keyifli anlar yaşattı.

  Haberi Oku

  Afyonkarahisar SEM Sporcusu Ali Uysal, Balıkesir'de Düzenlenen 8. Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşlerinde Şampiyon Oldu

  Balıkesir'de düzenlenen 8. Geleneksel Yağlı Pehlivan Güreşlerinde, Afyonkarahisar Sporcu Eğitim Merkezi sporcusu Ali Uysal, Tozkoparan boyunda 35 sporcu arasında rakiplerine üstünlük sağlayarak şampiyonluk ünvanını elde etti. Ali Uysal, gösterdiği üstün performans ve azimle, hedefleri arasında yer alan Kırkpınar Başpehlivanlığı yolunda emin adımlarla ilerlediğini kanıtladı.

  Haberi Oku

  Sultandağı Gençlik Kampı 130 öğrenciye ev sahipliği yaptı

  Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Sultandağı Gençlik Kampı, 130 öğrencinin katılımıyla dopdolu geçti. Öğrenciler, doğayla iç içe, çeşitli aktivitelerle dolu bir hafta geçirme fırsatı buldular. Kampın ana amacı, gençlerin sosyal, kültürel ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlamak ve onlara unutulmaz anılar biriktirmelerine yardımcı olmak olarak belirtildi.

  Haberi Oku
  DİĞER HABERLERİ GÖSTER