Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Türkiye Karate Şampiyonası’nda Ayşe Yılmaz ile Selahattin Güngel Türkiye Şampiyonu, Hazel Balık Türkiye üçüncüsü oldu. 

Türkiye Karate Federasyonu’nun 2019 faaliyet takviminde yer alan Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Türkiye Karate Şampiyonası, 14-17 Kasım tarihleri arasında Diyarbakır’da yapıldı. 54 ilden 1275 sporcunun katıldığı şampiyonaya Afyonkarahisar’dan 11 sporcu katıldı.

Yapılan müsabakalar sonucunda Ayşe Yılmaz ve Selahattin Türkiye Şampiyonu olarak altın madalyanın sahibi oldu. Aynı müsabakada Hazel Balık Türkiye üçüncüsü olarak bronz madalyanın sahibi oldu.

AYŞE YILMAZ, AVRUPA ŞAMPİYONASI YOLUNDA

Kariyerinde Dünya Şampiyonluğu bulunan Ayşe Yılmaz Türkiye Şampiyonu olarak Avrupa Şampiyonasına katılmaya direk hak kazandı.
Selahattin Güngel ve Hazel Balık önümüzdeki günlerde yapılacak olan Milli Takım Seçmelerine katılarak, Avrupa Şampiyonası vizesi için mücadele edecekler.

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak sporcularımızı ve antrenörleri Mehmet Güngel’i tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.