Gençlik ve Spor Bakanlığımız tarafından yürütülen futbol, basketbol, voleybol ve hentbol branşlarını da kapsayan takım sporlarının Nisan ayına kadar seyircisiz oynanmasına karar verildi. Gençlik faaliyetleri kapsamında da Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu ertelenirken, Analig, Yüzme Bilmeyen Kalmasın, Okul Sporları ve Yetenek Taraması faaliyetleri durduruldu. 81 ilde düzenlenen il birinciliği müsabakaları ertelendi. 87. Alay Vefa Yürüyüşü iptal edildi. Destek çağrı projeleri, Yurtdışı Hareketlilik projeleri ve Uluslararası Gençlik Kampları, Çanakkale Milli Mücadele Kampı, Dene-Yap uygulama sınavı ve eğitimleri, Gençlik Merkezlerindeki eğitimler iptal edildi. Mahalli ligler ve müsabakalar da iptal edildi.
TFF Yönetim Kurulu amatör futbolla ilgili aşağıda belirtilen kararları aldı.
1-)Bölgesel Amatör Lig müsabakaları statüde belirtilen haliyle oynanmaya devam edilecektir. Bu müsabakalar seyircisiz olarak oynanacak olup, tribünlere kesinlikle seyirci alınmayacaktır. Her iki takımın en fazla 15 yönetici ile 18’e yazılmayan 5 yedek futbolcusu tribünlere alınacaktır.
2-)İllerimizde büyükler kategorisinde yerel olarak oynanan Süper Amatör, 1. ve 2. Amatör ligler ile 19 1. ve U19 2. Amatör ligler oynanmaya devam edecek olup bu müsabakalar seyircisiz oynanacaktır. Bu müsabakalara kaç yönetici gireceği Federasyon temsilcilikleri tarafından belirlenecektir.
3-)U17, U16, U15, U14, U13, U12 ve U11 kategorilerinde altyapı liglerinin tamamında yerel müsabakalar oynanmayacaktır.
4-)U19, U17, U16, U15 ve U14 kategorilerinde Türkiye Şampiyonaları bu sezon yapılmayacaktır. Deplasmanlı olarak oynanacak olan U14 ve U13 Altyapı Gelişim ligleri bu sezon oynanmayacaktır” denildi.
TFF tarafından yapılan bir diğer açıklamada ise Kadın Ligleri ve antrenör lisans kurslarının da ileri bir tarihe bırakıldığı belirtildi.