Pandemi sürecinin olumsuz etkilerinden kurtulmaları amacıyla okul çağındaki çocuklarımızın hem zihinsel gelişimini desteklemek ve hem de sosyalleşmelerini sağlamak için Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Okul Sporları Online Satranç Turnuvalarının düzenlenmesine karar verildi.
İl birinciliği müsabakaları İsviçre sistemi olarak 2-11 Nisan 2021 tarihleri arasında yapılacak olup başvurular 30 Mart 2021 saat 17.00’a kadar https://okuldasatranc.tsf.org.tr/adresinden yapılacaktır. 

www.chess.com adresinden ücretsiz olarak kullanıcı adı oluşturduktan sonra veya var olan kullanıcı adları ile https://okuldasatranc.tsf.org.tr/ adresinden çevrim içi kayıt yaptırmalıdır.

Sporcuların, chess.com’a üye olurken kullanıcı adlarının, gerçek isim ve soy isimden oluşması ve isteyen sporcuların ilave olarak sadece rakam kullanmaları gerekmektedir. Daha önceden chess.com üyeliği bulunan sporcuların ise chess.com profillerine gerçek isim ve soy isimlerini yazmaları gerekmektedir.

İl Seçmeleri turnuvaları sonunda her kategori ve cinsiyette ilin katılım sayısına göre %10’luk başarı dilimine giren öğrenci sporcular Yarı Final turnuvalarına katılmaya hak kazanacaktır. Yarı Final turnuvaları neticesinde Türkiye Finallerine katılmaya hak kazananların listesi belirlenerek ayrıca ilan edilecektir.

Turnuvaya katılacak tüm öğrenci sporcularımıza başarılar dileriz.

Turnuva yönergesi için tıklayınız.