Afyonkarahisar’da tüm branşlarda alt yapıda kalıcı olarak ihtiyaca cevap verecek farklı bir sistem ve yeni eğitim modeli hayata geçiyor.

Sporda verimliliği artırmak, ulusal ve uluslararası müsabakalara sporcular yetiştirmek üzerine yeni eğitim modelinin başlangıcı yapıldı. 6 ay sürecek eğitimde ilk olarak davet üzerine Afyonkarahisar’a gelen Yüzme Milli Takım Antrenörü Doç. Dr. Erkan Günay antrenörlerimiz ve ilgili kulüp antrenörleri ile bir araya gelerek teorik ve uygulamalı eğitim verdi. Hafta sonu yapılan eğitimde Türk Yüzmesi, Türkiye’de spor gibi teorik eğitimlerden sonra Serbest stil tekniğinin nasıl olması gerektiğini uygulamalı olarak anlattı. 

YENİ EĞİTİM MODELİNİ HAYATA GEÇİRMEK İSTİYORUZ

Spor Hizmetleri Müdürü Osman Murat Erdoğan, yaptığı açıklamada “İlimizde tüm branşlarda alt yapıda kalıcı olarak ihtiyaca cevap verecek farklı bir sistem ve yeni eğitim modelinin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak hayata geçirmek istiyoruz. Minik Sporcularımızın sadece fiziki gelişimin değil  çocuklarımızın fiziksel, psikolojik, kişilik gelişimi, yabancı dil, değerler eğitimi gibi konuları da içinde barındıran bir eğitim sistemi ile olimpik sporcu olabilecek yetenekteki çocuklarımızın erken yaşta (5_9 yaş) belirlenerek  her yönden donanımlı bireyleri yetiştireceğimiz sistemi kurum ve kulüp antrenörlerimiz ile  bir araya gelerek 6 ay sürecek teorik ve uygulamalı eğitimin başlangıcını yaptık.” ifadesinde bulundu.

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak davetimize cevap veren Yüzme Milli Takım Antrenörü Doç. Dr. Erkan Günay’a eğitimlerinden dolayı teşekkür ederiz.