Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce Çınaraltı Gençlik Söyleşilerinden “Vefa Günleri” kapsamında düzenlenen “Gazze Biziz Biz Gazzeyiz” adlı konfreans büyük ilgi gördü.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezinde düzenlenen “Gazze Biziz Biz Gazzeyiz” adlı programa Kredi Yurtlar Genel Müdür Yardımcısı Ali Özdemir, Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, Hizmet Müdürleri, Yurt Müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Açılış konuşmasında kürsiye çıkan İl Müdürü Kasapoğlu Gençlerimize ümmet şuurunun öneminden ve Filistin ile kader ortaklığımızdan bahsetti. Kasapoğlu konuşmasında “İnsanlığın yok olduğu , bittiği noktayız. Burnu kanayan, yaralanan ve ölen her bir bebekten, çocuktan, yaşlılardan ve kadınlarımızdan , onların bu duruma düşmesinden tüm insanlık suçludur. Bu hain zulme bir an önce son verilmeli ve batı buna sessiz kalmamalı, Kudüs’ün Filistin’e ait olduğu, Mescid-i Aksa’nın ilk kıblemiz olduğu ve Müslümanlara ait olduğu hain İsrail’e kabul ettirilmelidir. Her zaman Filistinli kardeşlerimizin yanında olacağız ve Allah’ın izni ile bu zulme elbet bir gün son vereceğiz” dedi.

Daha sonra sahneye çıkan Akademisten Mücahit Gültekin, Hafız Ahmet Yüksel, Müezzin Necmettin Ötün tarafından gerçekleştirilen dua, naat ve kasideler izleyenleri büyüledi. Program İmam Hatip Ahmet Sevim tarafından yapılan dua ile tamamlandı.

Yapılan duanın ardından kürsüye çıkan Kredi ve Yurtlar Genel Müdür Yardımcısı Ali Özdemir “Filistinli masum halkı hedef alan ve Gazze’yi vurup çok sayıda insanın ölmesine ve çok sayıda insanın yaralanmasına neden olan hain İsrail yaptığı zulümlere aynı hızıyla devam ediyor. Batılı ülkeler ne yazık ki bu zulmü tıpkı film seyreder gibi seyrediyorlar. Hakikaten insanların yaşam hakkını yok sayan bu anlayışa karşı tüm dünyayı, Türkiye gibi sağlam durmaya çağırıyor, şehitlerimize rahmet diliyorum” dedi.