10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Satranç İl Temsilciliği tarafından Atatürk Haftası Satranç Turnuvası düzenlendi. 

11-12 Kasım tarihlerinde Çiğiltepe Spor Salonu'nda yapılan Atatürk Haftası Satranç Turnuvası'nda 8 yaş ve altı kategoride, 10 yaş ve altı kategoride, 12 yaş ve altı kategoride ve Açık kategoride müsabakalar düzenlendi. Maçlar sonunda 8 yaş ve altı kategoride Abdullah Aydın birinci, Ömer Dağhan Bilici ikinci, Çağan Açık üçüncü oldu. 10 yaş ve altı kategoride Metehan Pehlivan birinci, Miraç Coşğun ikinci, Ömer Asaf Şahin ise üçüncü olmayı başardı. 12 yaş ve altı kategoride Mehmet Sinan Şahin birinci, Atalay Canlı ikinci ve Meryem Bengisu Şahin üçüncü olarak turnuvayı tamamladı. Açık kategoride Asil Beki birinci, Gürkan Çoban ikinci, Onur Öztürk ise üçüncü olarak madalya almaya hak kazandı. 

Turnuvanın sonunda düzenlenen ödül töreninde Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ve Spor Hizmetleri Müdürü Yılmaz Erşen sporculara ödüllerini takdim etti.