Yönetim

 

Kübra GÜRAN YİĞİTBAŞI
Afyonkarahisar Valisi

1979 Ankara doğumludur. Çocukluğu ve ilköğretim hayatı babasının kaymakamlık görevi nedeniyle Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde ve ilçelerinde geçmiştir.

Daha sonraki eğitim hayatı, babasının İçişleri Bakanlığı'nda idari göreve atanmasıyla Ankara'da devam etmiş, Ankara Tevfik İleri İmam Hatip Lisesi'nden mezun olmuştur. 

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü’nde tamamladıktan sonra, İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Bölümü’nde yüksek lisansını “Baba Yoksunluğunun Çocuk Üzerindeki Etkisi” üzerine gerçekleştirdiği çalışmasıyla yapmıştır. 
Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde 2012 yılında, “İkna Edici İletişim Sürecinde Siyasal Mesaj Tasarımı” adlı teziyle doktorasını bitirmiştir.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Ardından aynı bölümde Doktor Öğretim Üyesi ve Doçent olarak görev yapmıştır. 

Lisans ve yüksek lisans düzeyinde; Araştırmacı Gazetecilik, Medya ve Sivil Toplum, Çocuk Yayıncılığı, Yaratıcı Yazarlık Atölyesi, İletişim Etiği, Medya ve Çocuk gibi dersler vermiştir.

2016 yılında “Kalplerin Direnişi” isimli 15 Temmuz temalı belgeseli Uluslararası Boğaziçi Film Festivali'nde gösterilmiş ve TRT Belgesel'de yayınlanmıştır. 
2018 yılında “Çocuk Yayınları ve Dışa Açılım” isimli kitabı yayınlanmıştır. Hazırlamış olduğu "Dijital Çağda E-beveynlik" adlı program 13 bölüm halinde TRT'de yayınlanmıştır.

Marmara Üniversitesi'nde dekan yardımcılığı, fakülte yönetim kurulu üyeliği, fakülte kurulu üyeliği, anabilim dalı başkanlığı, bölüm başkan yardımcılığı, kurumsal iletişim koordinatörlüğü gibi idari görevlerde bulunmuştur.

2019 yılı Ağustos ayında Basın İlan Kurumu Genel Kurulu temsilciliğine atanmıştır.

2021 yılında Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı olarak görevlendirilmiştir.

Bakanlığın ilgili birimleriyle, kadın kooperatiflerinin yaygınlaştırılması, şiddetle mücadele ve kadın istihdamını artırmaya yönelik çalışmalara katkı sağlamıştır.

Aile eğitim programları, ülkemizde ve yurt dışında ailenin güçlendirilmesi ve eğitim yayın faaliyetlerine ilişkin hizmetlerin koordinasyonunu sağlamıştır.

12 Mayıs 2022 tarihli kararname ile Afyonkarahisar Valisi olarak atanmıştır. 18.05.2022 tarihinde göreve başlamıştır.

Evli ve 3 çocuk annesidir.

 

İsmail Hakkı KASAPOĞLU
İl Müdürü

 Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, 1971 yılında Terme'de doğdu. İlköğretim ve Ortaöğretim hayatını 1981 yılında Terme Fatih İlkokulunda tamamladı ve 1989 yılında Terme İmam hatip Lisesini bitirdi. Üniversite öğrenimini ise 1992-96 yılları arasında 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde tamamladı. Ayrıca AÖF Spor Yöneticiliği bölümünü bitirdi. 19 Mayıs Üniversitesi Yüksek Lisansı tez aşamasında devam etmektedir.

1998-2004 yılları arasında Bafra Evren Uşağı İlköğretim Okulunda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği yaptı. 2004-2010 yılları arasında ise İlkadım Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. 2010 yılından itibaren Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumunda bir yıl Bölge Müdür Yardımcılığı, iki yıl ise Bölge Müdürü olarak görev yaptı. 2019 yılına kadar Kredi ve Yurtlar Kurumunda il müdürü olarak görev yaptı. 3 Ocak 2019 tarihine gelindiğinde ise Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne il müdürü olarak atandı. İsmail Hakkı Kasapoğlu, 18 Temmuz 2022 tarihinde Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü olarak göreve başladı.

Kasapoğlu, 23. Yaz İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunlarında Yönetici olarak görev yaptı. Sivil toplum kuruluşlarında, vakıf ve derneklerde aktif olarak görev almaktadır. Evli ve 3 çocuk babasıdır.